Este sitio web puede utilizar algunas "cookies" para mejorar su experiencia de navegación. Por favor, antes de continuar en nuestro sitio web, le recomendamos que lea la política de cookies.

Cambrils lliura els XII Premis Literaris de poesia i prosa

El certamen ha comptat amb la participació d’alumnes de tots els centres educatius de Cambrils.

Diari de Tarragona

Whatsapp
Els alumnes guanyadors del certamen a la Cripta de Cambrils.

Els alumnes guanyadors del certamen a la Cripta de Cambrils.

La Cripta de l’Ermita ha acollit recentment el lliurament de la dotzena edició dels Premis Literaris “Miquel Martí i Pol” de poesia i “Manuel Vázquez Montalbán” de prosa. L’alcaldessa de Cambrils, Camí Mendoza, el regidora d’Ensenyament, Alejandro García, i el regidor de Cultura, Lluís Abella, van ser els encarregats de lliurar les distincions a l’alumnat guanyador. L’acte va ser conduït i presentat per l’actor cambrilenc Arnau Colom.

A la convocatòria hi ha participat alumnes d’educació infantil, primària, secundària, batxillerat i cicles formatius de tots els centres educatius de Cambrils

Els participants han presentat les seves obres a través dels concursos de Sant Jordi que organitzen escoles i instituts. Els treballs guanyadors han estat seleccionats per un jurat presidit pel regidor d’Ensenyament i composat per directors i professors de tots els centres educatius i representants de la Biblioteca Municipal de Cambrils, el Museu d’Història, l’Antena del Coneixement, Comunicació de l’Ajuntament de Cambrils.  

Els Premis Literaris són una iniciativa de la Regidoria d’Ensenyament i Ocupació de l’Ajuntament de Cambrils i compten amb la col·laboració de l’Antena del Coneixement de la URV a Cambrils i els centres educatius.

Els premiats

  • CATEGORIA A, alumnes d’Educació Infantil
  • Premi: El jardí florit, Anastasia Carrasco Petrova – Escola La Bòbila
  • Accèssit: Tauró, Lucía Cuadrado Zúñiga – Escola Cambrils              

Poesia

  • CATEGORIA B, alumnes de primer cicle d’Educació Primària
  • Premi:  Un Sant Jordi presumit, Lorena Panisello Mendoza – Escola Marinada
  • Accèssit: L’estiu, Eduardo Lorente Martínez – Escola Joan Ardèvol
  • CATEGORIA C, alumnes de segon cicle d’Educació Primària
  • Premi: La meva habitació, Fiona Anguera Vilà- Col·legi Cardenal Vidal i Barraquer
  • Accèssit: El follet, Pau Roca Blázquez – Escola Guillem Fortuny
  • CATEGORIA D, alumnes de tercer cicle d’Educació Primària
  • Premi: Poema, Elena Núevalos López– Escola Cambrils    
  • Accèssit: L’aigua i el foc, Guillem Cano Espada – Escola Joan Ardèvol
  • CATEGORIA E, alumnes de primer cicle d’Educació Secundària
  • Premi: Tard, Eulàlia Canals Martí - Col·legi Cardenal Vidal i Barraquer      
  • Accèssit: Pensaments, Aina Caparrós – INS La Mar de la Frau         
  • CATEGORIA F, alumnes de segon cicle d’Educació Secundària
  • Premi: El pis de casa teva, Julia Vernet Aguilà – INS Cambrils                                                                
  • Accèssit: Un crit als somnis, Iris Fernández Gas – INS Ramon Berenguer IV                                       
  • CATEGORIA G, alumnes de Batxillerat i Cicles Formatius
  • Premi: Dos cossos, Mercè Canela Añón – INS Ramon Berenguer IV
  • Accèssit: Narcís Pansit, Marina Nieto González – INS Cambrils

Prosa

  • CATEGORIA B, alumnes de primer cicle d’Educació Primària
  • Premi: La vaca flaca, Judith Alonso Escolà -  Escola La Bòbila
  • Accèssit: La zebra de carreres, Dylan Agúndez Carrasco – Escola Marinada
  • CATEGORIA C, alumnes de segon cicle d’Educació Primària
  • Premi: La Júlia i el llibre màgic, Míriam Galiana Pastor – Escola Cambrils 
  • Accèssit: La llegenda de Sant Jordi, Pau Cortiella Ravell - Col·legi Cardenal Vidal i Barraquer
  • CATEGORIA D,  alumnes de tercer cicle d’Educació Primària
  • Premi: Júlia i la màquina del temps, Miranda Morales  Navarro– Escola Joan Ardèvol      
  • Accèssit: Party, Pol Ruiz Soberbio– Escola La Bòbila
  • CATEGORIA E, alumnes de primer cicle d’Educació Secundària
  • Premi: El lament de l’ànima, Mariel Touzet Moncada– INS Ramon Berenguer IV
  • Accèssit: Sota l’aigua, Óscar Pavón Amador – INS Cambrils
  • CATEGORIA F, alumnes de segon cicle d’Educació Secundària
  • Premi: Pluja d’estels, Víctor Fernández Ciutat – INS La Mar de la Frau
  • Accèssit: L’escollida, Andrea Díaz Rodríguez – INS Cambrils
  • CATEGORIA G, alumnes de Batxillerat i Cicles formatius
  • Premi: Cuidi el seu niu, Guillem Javaloy Berengueras– INS Cambrils
  • Accèssit: La gran guerra, Iriel Ladrón Cárceles – INS Ramon Berenguer IV
  • CATEGORIA G, alumnes de Batxillerat i Cicles formatius
  • Premi: Carta a ninguna parte, Eva Mañas – INS Ramon Berenguer IV
  • Accèssit: Conte d’un somni, Jose Carlos Mota – INS Cambrils

Temas

Comentarios

Lea También