Este sitio web puede utilizar algunas "cookies" para mejorar su experiencia de navegación. Por favor, antes de continuar en nuestro sitio web, le recomendamos que lea la política de cookies.

La creativitat i el talent dels joves salouencs es distingeix als Premis 30 d’Octubre

La regidoria de Cultura Maria José Rodríguez ha lliurat avui a la tarda els guardonsa les categories de fotografia, arts plàstiques, audiovisuals i literatura.

Diari de Tarragona

Whatsapp
El TAS s'ha ompler de gom a gom per veure l'entrega de premis.

El TAS s'ha ompler de gom a gom per veure l'entrega de premis.

Uns 400 joves estudiants de Salou d’entre 6 i 21 anys han estat els finalistes de la XVI edició dels premis 30 d’octubre a la creativitat infantil i juvenil.

Aquesta tarda, en el decurs d’un acte multitudinari al Teatre Auditori de Salou (TAS), s’han donat a conèixer els guanyadors de les quatre modalitats: literatura, arts plàstiques, audiovisuals i fotografia en les diverses categories.

L’alcalde Pere Granados, acompanyat de la regidora de Cultura, Mª José Rodríguez, i del jurat dels premis, ha adreçat unes paraules als joves: “aquests premis, us donen als joves l’oportunitat d’experimentar i són una plataforma per aprendre, treballar i divulgar les vostres experiències creatives i expressives”.

Granados ha afegit que “és evident la gran acollida i els bons resultats de les passades edicions, per això penso que tots els implicats i compromesos en la tasca de la formació cultural i artística dels joves hem d’estar molt satisfets”.

Premiats en l'apartat de fotografia.

Els premiats en la modalitat de Fotografia en les categories D,E i F (12 a 21 anys) i segons el jurat han estat:

  • 3r premi grup D: “ Eau ” de l’autora Maria Gallego Castillo
  • 2n premi grup D: “ Atardecer Indio ” de l’autora Claudia Martínez Navarro
  • 1r premi grup D: “ Amor Infinit ” de l’autora Maria Cabrera Carceller
  • 3r premi grup E: “ Silencio ” de l’autora Alba Fernández Miranda
  • 2n premi grup E: “La Salida” de l’autora Zaida García Robles
  • 1r premi grup E: “ Water-Bombs” de l’autora Sara Rico Magriñà
  • 3r premi grup F: “ Autocrítica ” de l’autora Alba Sánchez Chacón
  • 2n premi grup F: “ Mermaid ” de l’autora Amanda Viñas Toledo
  • 1r premi grup F: “ La mar als teus ulls ” de l’autora Paula Romero Rivero
Premiats arts plàstiques

Els premiats en la modalitat d’arts plàstiques en les categories A,B,C,D,E i F (6 a 21 anys) i segons el jurat han estat:

  • 3r Premi Grup A: “ Girasol ” de l’autor Torrents Alfonso Hernández
  • 2n Premi Grup A: “ Hojas ” de l’autora Marta Molero Martos
  • 1r Premi Grup A: “ Conillet Gafotas ” de l’autor Adrià Margalef Márquez
  • 3r Premi Grup B: “ Flors 10 ” de l’autora Nikol Borislav Chakarova
  • 2n Premi Grup B: “ La peixera ” de l’autora Paula López Prada
  • 1r Premi Grup B: “Retrat” de l’autor Eduard Rodríguez Jiménez
  • 3r Premi Grup C: “ Prisionero ” de l’autor Alejandro Cuétara Gutiérrez
  • 2n Premi Grup C: “ Terra ” de l’autor Mario Torrijos Baigorri
  • 1r Premi Grup C: “ La platja de l’hivern ” de l’autor Albert Argudo Unda
  • 3r Premi Grup D: “L’art del pensament” de l’autora Paula Clúa Sicília
  • 2n Premi Grup D: “ Myself ” de l’autora Alba Molina Robles
  • 1r Remi Grup D: “ Bailarina Flamenca ” de l’autora Beatrice Stefania Lupasco
  • 3r Premi Grup E: “ Serenitat ” de l’autora Maria Mozhaeva
  • 2n Premi Grup E: “ Calm” de l’autor Ielyzaveta Vovk
  • 1r Premi Grup E: “ Ryunosuke ” de l’autora Encarna Carcelen Resneda
  • 3r Premi Grup F: “ Perseguint els meus somnis ” de l’autora Ruo Xi Situ Ye
  • 2n Premi Grup F: “ Creativitat Atrapada” de l’autora Helena Roca Mir
  • 1r Premi Grup F: “ Red Destiny “de l’autora Júlia Abando Artigas
Premiats en l'apartat d'audiovisuals.

Els premiats en la modalitat d’Audiovisuals en les categories E i F (14 a 21 anys) i segons el jurat han estat:

  • 3r premi del grup E: queda desert per manca de participants.
  • 2n premi grup E: “ Una sonrisa” de l’autora Alba Fernández Miranda
  • 1r premi del grup E: “Ìl concerto Final” de l’autor Víctor Torrents Castellanos
  • 3r premi grup F: el jurat reunit ha deliberat que el tercer premi quedi desert
  • 2n premi grup F: “ ¿Y si nunca...? ” de l’autora Aroa Redondo Ruiz
  • 1r premi grup F: “ Feminicidis ” de l’autora Paula Donoso Solís
Els alumnes premiats en la modalitat de literatura catalana i castellana.

I en la modalitat de literatura Llengua Catalana i Castellana en les categories A,B,C,D,E i F (6 a 21 anys) i segons el jurat han estat:

  • 3r Premi Grup A: “ El meu amic ” de l’autor Izan Franco Muñoz
  • 2n Premi Grup A: “ El gat ” de l’autora Uliana Bugaievska
  • 1r Premi Grup A: “ Els sis amics i l’aventura del tresor ” de l’autora Natalia Alexandra Guarnizo Polanco

Cal fer una Menció d’Honor en la categoria B: “ La porta màgica de la prehistòria ” de l’autora Aina Coello Casado

  • 3r Premi Grup B: “ El llibre màgic ” de l’autora Alba de Vicente Companys
  • 2n Premi Grup B: “ El nen que va guanyar el certamen literari ” de l’autor Xavier Iglesias Cendrós
  • 1r Premi Grup B: “ El gat valent ” de l’autor Elías Serrano Daza
  • 3r Premi Grup C: “ El meu germà ” de l’autora Mariona Prats Rivas
  • 2n Premi Grup C: “ La ploma i la tinta ” de l’autora Judith Pascual Lozano
  • 1r Premi Grup C: “ Les quatre cares del bulling ” de l’autor Marc Vilajosana Quesada
  • 3r Premi Grup D: “ El noi d’ulls blaus ” de l’autora Alba Molina Robles
  • 2n Premi Grup D: “ Recuerdos ” de l’autora Veronika Hampel Jiménez
  • 1r Premi Grup D: “ El viatge de l’Aisha ” de l’autora Esther Iñigo Álvarez

Cal fer una Menció d’Honor en la categoria E: “El cas Rickshaw” de l’autora Sara Rico Magriñá

  • 3r Premi Grup E: “ Un bitllet cap enlloc ” de l’autora Cèlia Bujaldón Rodríguez
  • 2n Premi Grup E: “ Perquè compto amb tu ” de l’autora Maria Aura Vascan
  • 1r Premi Grup E: “ Una llum en la foscor” de l’autor Marçal Gutierrez Montserrat
  • 3r Premi Grup F: “Una altra forma de veure” de l’autora Anna Ying Pascual Albiol
  • 2n Premi Grup F: “L’inquilí” de l’autora Cèlia Vendrell Peris
  • 1r Premi Grup F: “ Recuerdo verla sonreir” de l’autora Iratxe Martínez Sevilla
Premiats en la modalitat d'anglès.

Per finalitzar la modalitat de literatura Llengua Anglesa en les categories C, D,E i F (12 a 21 anys) i segons el jurat han estat:

  • 3r Premi Grup C: “If the dragon egg hatched in the Iberian Peninsula” de l’autor Marc Pardo Torné
  • 2n Premi Grup C: “The adventures of the Nick” de l’autora Anastasia Korolkova
  • 1r Premi Grup C: “Climate trouble” de l’autora Nadia Kryuchkova
  • Menció ex aequo Grup D: “ No Pain No Gain ” de l’autor Basile Day
  • Menció ex aequo Grup D: “ A big surprise ” de l’autora Claudia Poppy McGrath Nobbs
  • 3r Premi Grup D: “I’m the only one” de l’autora Aina Roig Vilamajó
  • 2n Premi Grup D: “The librarian” de l’autora Sara Assens González
  • 1r Premi Grup D: “Censored” de l’autora Naomi Revusky del Campo
  • Menció d’honor Grup E: “ Light over darkness ” de l’autor Daniel John Evans Andrews
  • 3r Premi Grup E: “Definitely not a normal day” de l’autor Tomás Kammüller Pont
  • 2n Premi Grup E: “Mr. Black” de l’autora Gunnar Montseny Gens
  • 1r Premi Grup E: “The mirror girl ” de l’autor Jordi Salvadó Torres
  • 3r Premi i el 2n Premi Grup F: el jurat reunit ha deliberat que quedin deserts.
  • 1r Premi Grup F: “What I found out... a story of discovery” de l’autora Lara Marcela Veiga Evans

El jurat dels premis, en aquesta XVI edició ha estat format per professionals dels diferents camps premiats, professors i directors d’escoles e instituts, així com tècnics del mateix ajuntament. Un cop finalitzada l’entrega de premis, a tots els finalistes se’ls ha fet entrega d’un obsequi, un diploma i un llibre que recull les obres/treballs premiats.

Temas

Comentarios

Lea También